Charakterystyka
Opis techniczny
Atesty, certyfikaty
Gwarancja - serwis
Pytania i odpowiedzi
 

Charakterystyka

Babysense®II jest domowym urządzeniem monitorującym oddech niemowląt stosowanym do pierwszego roku życia, czyli w okresie, gdy możliwość wystąpienia tzw. nagłej śmierci łóżeczkowej jest największa. Monitoruje ono zatrzymanie i zaburzenia oddechu, gdy są one spowodowane zadławieniem, przeziębieniem, wysoką gorączką, czy też innymi dolegliwościami chorobowymi. Babysense®II jest urządzeniem kontrolnym, które może być pomocne rodzicom starającym się uchronić swoje dziecko przed zagrożeniami jakie niosą za sobą zaburzenia oddechu. Urządzenie przeszło praktyczny sprawdzian przez dziesięcioletni okres używania w domach prywatnych i szpitalach (również w Polsce) pomogło ocalić życie niejednego dziecka.

Babysense®II w sposób ciągły reaguje na poruszenia się niemowlęcia i jego ruchy oddechowe, uruchamiając sygnał alarmowy (dźwiękowy i optyczny) jeśli ruchy oddechowe dziecka zanikną na ponad 20 sekund lub jeśli liczba oddechów spadnie poniżej dziesięciu na minutę. W skład urządzenia wchodzi analizator podłączony do czujników umieszczonych między materacem a spodem łóżeczka. Czujniki nie stykają się bezpośrednio z ciałem dziecka i w żaden sposób nie ograniczają jego możliwości poruszania się. - Urządzenie zasilane jest bateriami rozmiaru LR6 (1,5 V). Pobór mocy: ok. 1MA. - Żywotność baterii: ok. 6 miesięcy ( w przypadku baterii alkalicznych) - Głośność sygnału alarmowego: zazwyczaj 85 dB w odległości 1 metra. - Natężenie sygnału optycznego: zazwyczaj 2 mCD.

Uwaga: Babysense monitoruje i alarmuje, ale nie jest w stanie zapobiec zanikowi oddechu. Udzielenie pierwszej pomocy jest Twoją powinnością.

Babysense®II jest zastrzeżonym znakiem handlowym Hisense Ltd. Izrael

BG BHU Wrocław ul.Tarnogajska 5/9, tel. (+48)71/336-05-22, kom. 0602-37-27-29, e-mail: biuro@babysense.pl
BabyAir - inhalator dla dzieci

Najefektywniejszy system inhalacji bez maseczki, w czasie snu, w zabawie...

dowiedz się więcej »