Charakterystyka
Opis techniczny
Atesty, certyfikaty
Gwarancja - serwis
Pytania i odpowiedzi
 

Pytania i odpowiedzi

 • CZY TO COŚ DAJE?
  Jest to rodzaj zabezpieczenia, jak fotelik w samochodzie, pasy bezpieczeństwa, czy poduszka powietrzna. Urządzenie nie leczy, monitorując może pośrednio uratować życie dziecka.
 • CZY SĄ FAŁSZYWE ALARMY?
  Liczone w promilach przypadków. Najczęściej, jeżeli alarm się włączył, a dziecko oddycha i jest wybudzone, oznacza to, że nastąpiła niebezpieczna przerwa w oddychaniu a niemowlę wystarczyło obudzić. Są to alarmy dające informację, że oddech bywa często z niebezpiecznymi przerwami i należy je zdiagnozować. Może też wykrywać chwilowe zadławienie treścią żołądkową.
 • CO ROBIĆ KIEDY ALARM ZADZIAŁA?
  Postępować zgodnie ze szczegółową instrukcją pierwszej pomocy, ale zapoznać się z nią wcześniej - tak aby w sposób sprawny, nie nerwowo ratować dziecko do czasu pojawienia się lekarza.
 • CZY MOŻE UŚPIĆ CZUJNOŚĆ RODZICÓW?
  Odwrotnie, wypoczęta i spokojna matka szybciej i sprawniej zareaguje w chwili zagrożenia. Znerwicowana rodzina tzw. czujna nie wytrzymuje porównania z automatem, działającym bez potrzeby snu i relaksu. Rozwój normalnego czy zagrożonego niemowlęcia wymaga spokoju.
 • CZY MOŻE ZASZKODZIĆ - SKUTKI UBOCZNE?
  Urządzenie posiada certyfikaty CE i pozytywną opinię IMiDZ. Działa na zasilaniu z małych baterii - bez podłączenia do prądu, nie dotyka dziecka. Monitoruje całą powierzchnię materacyka. Jest łatwy do utrzymywania w czystości i dezynfekcji. Odporny na zalewania. Bezawaryjny.
 • NIE JEST TO JESZCZE PIERWSZA POTRZEBA
  W chwili gdy znamy ilość zgonów zdrowych niemowląt spowodowanych SIDS i zadławieniem, także z przyczyn tzw. niewyjaśnionych, zaniechanie takiego zabezpieczenia, traktuje się w krajach rozwiniętych jako zaniedbanie. Niepotrzebne ryzyko.
 • DLACZEGO WAŻNE JEST MONITOROWANIE ZDROWYCH DZIECI?
  SIDS, zadławienia i uduszenia są najczęstszą przyczyną śmierci zdrowych niemowląt.
 • CZY BABYSENSE MOŻNA UŻYWAĆ W KOŁYSKACH, INKUBATORAH, WÓZKACH?
  W inkubatorach bez ogrzewania wodnego. Generalnie wszędzie tam gdzie ma miejsce ruch lub choćby najmniejsze drżenie ze względu na dużą czujność urządzenia, nie stosuje się monitorowania.
 • DLACZEGO NIE MOŻNA JEDNOCZEŚNIE KONTROLOWAC PRACY SERCA?
  Do mierzenia tętna, czy też pracy serca potrzebne są przymocowane do skóry dziecka (na plaster) czujniki. Ograniczają one zakres ruchów i wprowadzają niepokój. Stosowane u dziecka bez ograniczeń ze strony układu krążeniowego, szczególnie w domu jest bezzasadne. Aparatury bezdotykowej tego typu do zastosowań domowych dotychczas nie wynaleziono. Stosuje się ją w szpitalach w uzasadnionych przypadkach i jest to kosztowne.
 • CZY MOŻNA ZDIAGNOZOWAĆ ZAGROŻENIE WYSTĄPIENIA SIDS? CZY SĄ GRUPY RYZYKA?
  Jest ich wiele, a badania nie są zawsze wiarygodne i zasadne. Wiele przyczyn jest jeszcze nie znanych. Ta cicha śmierć często przychodzi niespodziewanie. Ważne jest, aby wiedzieć w porę, że takie zagrożenie występuje. O tym właśnie powiadomi alarm.
 • CZY BABYSENSE MONITORUJE TAKŻE DOROSŁYCH?
  Sensory przystosowane są do monitorowania minimalnych ruchów tj. nawet oddechu 2-kilogramowego wcześniaka, dlatego nie mają zastosowania u dorosłych.
 • JAK DŁUGO UZASADNIONE JEST KORZYSTANIE Z BABYSENSE? CZY MOŻNA UŻYĆ GO DO NASTĘPNEGO DZIECKA?
  12 miesięcy - taki czas uważa się za niebezpieczny dla rozwoju układu oddechowego i jego koordynacji z nerwowym. Urządzenie, chociaż sprawne, trzeba bezwzględnie poddać przeglądowi przed zastosowaniem u drugiego dziecka.
 • CZY DZIECKA NIE DRAŻNI SYGNAŁ ALARMU?
  Nie. Jeżeli zadziała i je obudzi to właśnie mu ratuje życie. A jeśli piszczy przy wyjmowaniu dziecka z łóżeczka, przez zapomnienie wyłączenia - to jest to mimowolny test na sprawność baterii i samego urządzenia.
 • CO SIĘ DZIEJE JEŚLI BABYSENSE ZEPSUJE SIĘ?
  Urządzenie działa bezawaryjnie i na 100000 przypadków jego zastosowania nie odnotowano przypadku śmierci. Uszkodzone, wadliwie przechowywane, czy konserwowane urządzenia, firma, za opłatą wymienia na nowe, w czasie najkrótszym jak to możliwe od chwili zgłoszenia.
 • JAK CZĘSTO ZDAŻAJĄ SIĘ WYPADKI ZESPOŁU NAGŁEJ ŚMIERCI ŁÓŻECZKOWEJ?
  Wg. UJ 0,16 śmierci na 100000 tz., że codziennie w Polsce umiera 3 zdrowych niemowląt. UJ podaje, że w krajach rozwiniętych wypadki te zdarzają się 5-krotnie częściej. Jest to dowodem na bardziej dokładnie prowadzoną statystykę.

ZOBACZ KONIECZNIE NASZ NOWY PRODUKT Inhalator dla dzieci BabyAir www.babyair.pl »

BG BHU Wrocław ul.Bardzka 30, tel. (+48)71/336-05-22, kom. 0602-37-27-29, e-mail: biuro@babysense.pl
BabyAir - inhalator dla dzieci

Najefektywniejszy system inhalacji bez maseczki, w czasie snu, w zabawie...

dowiedz się więcej »